CR2010J6R20E04S
Mfr.Part #:
CR2010J6R20E04S
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2010(5025 Metric) SMD/SMT Thick Film 6.2 Ω 5 % 750 mW 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance6.2 Ω
Power Rating750 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C